A változásmanagement fontossága

2025.02.10

Változásmanagement fontossága

         Meglévő folyamataink (belföldi értékesítés) közé valami újat (export) beilleszteni, - szinte minden esetben - belső ellenállást generál szervezetünkben. Igyekszünk meglévő erőforrásaink felhasználásával kezelni az új vevőket, az új folyamatokat, mely többlet terhelést okoz minden érintettnél.

Az integráció elején a kollégák szinte minden esetben csak a többletmunkát látják. Olyan munkafolyamatokat kell kialakítaniuk – többségében egyedül, magukra hagyva – melyre nem, vagy csak részlegesen képesek.

Tegyük fel nyugodtan a kérdést, hogy mely kolléga vágyik arra, hogy ugyan annyi pénzért, ugyan abban az időkeretben, többet dolgozzon, a komfort zónáján kívül. Vélhetően nem sok.

Ez feszültséget okoz, melyet kezelni kell, mivel ez akadályozó tényezőként jelenhet meg.

Megoldás: Export business development manager alkalmazása

Az export fejlesztési vezető feladata, egyrészt az export értékesítés/értékesítő irányítása, másrészt az újonnan megjelenő folyamatok, jelenlegi rendszerünkbe történő integrálása.

Neki kell hidat képeznie a régi és az új között. Az ő feladata a kollégák jelenlegi folyamatainak átvizsgálása, a közös kapcsolódási pontok meghatározása, a felmerülő kérdések megválaszolása, s így, a feszültség csökkentése.

Ő felel egy személyben az információ áramlásért, melyre támaszkodva a kollégák, ugyan úgy tehernek fogják érezni a többletmunkát, de az, hogy van kihez fordulniuk bizonytalanságukkal, kérdéseikkel, az új fókusz meghatározásával, nagyban könnyíti a munkájukat és gyorsítja a bevezetést.

"S miért nem fordulnak a főnökükhöz a kérdéseikkel? Mert ciki, ha kiderül, hogy nem tudják, pedig tudniuk kellene. Egy velük egy "szinten" lévő kollégával egyszerűbb a kommunikáció."